Nebankovní půjčky - ihned.cz
|
Rychlé a dostupné půjčky pro všechny
Než si půjčíte, informujte se:
  • Jaké jsou typy půjček
  • Jak si půjčit bezpečně a spolehlivě
  • Na co si dát pozor

Jak na dluhy v manželství

Důležité: Informace pro článek byly zjišťovány v minulosti a byly aktuální v době publikování (viz datum). Některé tak mohou již být zastaralé.

Manželství a dluhy

Publikováno 7. 8. 2014

Od roku 2014 se poněkud změnila pravidla ohledně dluhů manželů a majetku nabytého před a během manželství. Podobě jako řada dalších právních norem bylo totiž novelizováno i znění exekučního řádu, které umožňuje postihnout i společný majetek v případě dluhů vzniklých před uzavřením manželství.

Na jednoho z manželů tak může čekat nemilé překvapení, pokud o těchto dluzích doposud neměl tušení.

Lepší situace pro věřitele, horší pro dlužníky

Pro věřitele se situace stala lepší, mají větší šanci své peníze vymoci, pro manžela nebo manželku dlužníka už nikoliv. Jaké má člověk práva, pokud se do takovéto situace dostane? Může omezit rozsah postižení společného majetku manželů, a to v případě, že jakmile se o situaci dozví, věřitele informuje o tom, že o dluhu neměl ani tušení. Toto prohlášení se může týkat i dluhů vytvořených během trvání manželství. O tomto právu a nutnosti věřitele okamžitě informovat, pokud chceme dosah co nejvíce zmírnit, ale mnoho lidí zatím neví, zejména se tak dělo ze začátku, kdy novelizace začala platit. Pokud tohoto práva nevyužijete, může být poměrně zbytečně postiženo celé jmění manželů.

Předmanželská smlouva nepomůže

Pro exekuční účely se společný majetek definuje odlišně, než pro účely ostatní. Ani předmanželská smlouva a oddělené hospodaření manželů vás tedy nezachrání. Exekuce tedy může být uvalena na společný majetek jak z důvodů dluhů vzniklých v manželství, tak před ním.

Příklady ze života

Pro příklad, pokud váš manžel dluží za alimenty pro děti z prvního manželství, z úspor vytvořených před uzavřením manželství nic platit nemusíte, ale exekucí lze postihnout vaši mzdu, která už do společného majetku manželů spadá. V případě smrti jednoho z manželů odpovídá za dluhy vždy jeho protějšek, vyhnout se jim můžete pouze odmítnutím celého dědictví, což bývá komplikované, jelikož většina lidí by takto přišla o bydlení, auto a další majetek.Zaujal váš nás článek? Neváhejte navštívit další užitěčný web, kde naleznete rozsáhlý přehled bankovních i nebankovních půjček i jiných produktech, důležité informace o finančním světě a kde vám také poradí, jak nenaletět podvodníkům. Maxi-Půjčky.cz jsou tu pro vás právě zde.
Naše tipy:

www.vánoční-dárky-online.cz – průvodce nakupováním dárků pro letošní Vánoce.

– Nemůžete-li doložit svůj příjem, zjistěte si více o půjčkách bez potvrzení o příjmu.

– Půjčky na občanský průkaz, na občanku nebo zkráceně půjčky na OP jsou snadno dostupné nebankovní půjčky.

– Rychlou variantou nebankovních půjček jsou Nebankovní půjčky ihned.

– Důležitým dokumentem pri půjčování peněz je pro obě stany smlouva o půjčce – tu je potřeba si v každém případě důkladně pročíst.

– Preferujete-li dostat půjčené peníze nikoliv na bankovní účet, ale v hotovosti, je tu pro Vás takzvaná půjčka na ruku.

Všechna práva vyhrazena © 2014 NebankovníPůjčky-ihned.cz
Prozovovatel těchto stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů. Web pouze informuje čtenáře a čerpá informace z jiných zdrojů.