Nebankovní půjčky - ihned.cz
|
Rychlé a dostupné půjčky pro všechny
Než si půjčíte, informujte se:
  • Jaké jsou typy půjček
  • Jak si půjčit bezpečně a spolehlivě
  • Na co si dát pozor

Registr dlužníků CBCB

Důležité: Informace pro článek byly zjišťovány v minulosti a byly aktuální v době publikování (viz datum). Některé tak mohou již být zastaralé.

CBCB - bankovní registr dlužníků

Publikováno 9. 11. 2014

Zájemce o bankovní půjčku může mít komplikace se schválením této půjčky, pokud má u jiné české banky nezaplacenou pohledávku, nezaplacený dluh. Jak je možné, aby nová banka zjistila, že máme nějaké pohledávky? Zájemce o půjčku by si mohl myslet, že jeho osobní informace jsou bezpečné a nepřístupné nikomu jinému než samotnému věřiteli.

Takto to však není při podpisu úvěrové smlouvy anebo jiného bankovního produktu zákazník totiž souhlasí i s tím, že jeho informace mohou být vloženy i do centrálního registru dlužníků, nebo lépe řečeno do registru bankovního. Ve smlouvě dost možná není použito přímo jméno tohoto registru, ale vztahuje se to i na něj.

Co je CBCB registr dlužníků

Bankovním registrem dlužníků se pravděpodobně myslí soukromý registr Czech Banking Credit Bureau, také se mu říká zkráceně CBCB - registr dlužníků. Jde o jakousi databázi klientů Českých bank. V tomto registru jsou uvedené údaje o každém klientovi, který si vzal nějakou formu bankovního úvěru nebo pouze povolený debet na osobním účtu.

Banky, které jsou členy tohoto registru, mají povinnost sdílet údaje svých klientů s tímto registrem a zároveň právo si informace z tohoto registru brát. CBCB registr dlužníků obsahuje jak pozitivní a kladné údaje o kreditní historii klienta, tak obsahuje i informace negativní. Pomocí bankovního registru se banky informují o svých klientech a zejména v případě žádosti o úvěry tyto informace používají při rozhodování, zda zájemci úvěr poskytnou.

Důsledky negativního záznamu v registru

Je logické, že klientovi s negativní kreditní historií, existujícími nesplacenými dluhy banka spíše úvěr neposkytne. Takový zájemce může být rizikem v tom, že úvěr pravděpodobněji nebude moci splácet. Nesplácením pak bance anebo jiné soukromé firmě, od které si dlužník půjčuje, vznikají ztráty.


Náš tip: Nemůžete doložit, kolik vydělávate? Mohly by Vás zajímat informace o půjčce bez doložení příjmů.
Naše tipy:

www.vánoční-dárky-online.cz – průvodce nakupováním dárků pro letošní Vánoce.

– Nemůžete-li doložit svůj příjem, zjistěte si více o půjčkách bez potvrzení o příjmu.

– Půjčky na občanský průkaz, na občanku nebo zkráceně půjčky na OP jsou snadno dostupné nebankovní půjčky.

– Rychlou variantou nebankovních půjček jsou Nebankovní půjčky ihned.

– Důležitým dokumentem pri půjčování peněz je pro obě stany smlouva o půjčce – tu je potřeba si v každém případě důkladně pročíst.

– Preferujete-li dostat půjčené peníze nikoliv na bankovní účet, ale v hotovosti, je tu pro Vás takzvaná půjčka na ruku.

Všechna práva vyhrazena © 2014 NebankovníPůjčky-ihned.cz
Prozovovatel těchto stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů. Web pouze informuje čtenáře a čerpá informace z jiných zdrojů.