Nebankovní půjčky - ihned.cz
|
Rychlé a dostupné půjčky pro všechny
Než si půjčíte, informujte se:
  • Jaké jsou typy půjček
  • Jak si půjčit bezpečně a spolehlivě
  • Na co si dát pozor

Jak získat výpis z registru dlužníků

Důležité: Informace pro článek byly zjišťovány v minulosti a byly aktuální v době publikování (viz datum). Některé tak mohou již být zastaralé.

Jak na výpis z registrů

Publikováno 13. 6. 2015

V registru dlužníků se evidují nejrůznější dluhy, přečerpání běžného účtu, hypotéky, dluhy u telefonního operátora nebo pořízení kreditní karty a informace o majiteli. V registrech se informace o osobě, která dlužila, evidují ještě 4 roky poté, co osoba úvěr zaplatila.

Toto pravidlo platí pro bankovní a nebankovní registry, pokud se budeme bavit o databázi SOLUS, tak tam se záznamy evidují 3 roky po splacení dluhu.

Bankovní a nebankovní registry

Pokud chcete výpis z bankovního či nebankovního registru, je dobré vědět, že bankovní registr má zkratku BRKI a nebankovní registr používá zkratku NRKI. Na stránkách registru si stáhnete formulář, který vyplníte a společně s úředně ověřeným podpisem donesete formulář na pobočku.

Výpis si potom můžete vyzvednout sami za 30 dnů a bude vás to stát asi 100Kč. Pokud si výpis necháte zaslat poštou, zaplatíte k již zmíněné sto koruně ještě poštovné. Pokud na výpis spěcháte, můžete si zažádat o expresní výpis, za který zaplatíte 200Kč a v případě zaslání poštou 200Kč + poštovné. Expresní výpis získáte do 24 hodin.

Registr dlužníků SOLUS

Potřebujete-li výpis z registru SOLUS, nabízí se vám možnost požádat si o výpis prostřednictvím SMS. Ano, zdá se to lehké, ale i tady musíte přiložit úředně ověřený podpis. Formou SMS vám přijde unikátní kód, který potom v písemné žádosti spolu s podpisem pošlete poštou. Tato žádost vás bude stát kolem 100Kč.

Výpis vám potom bude doručen na váš mobilní telefon. Pokud žádosti SMS nevěříte nebo se vám z nějakého důvodu nelíbí, můžete si nechat výpis doručit i poštou do vlastních rukou. Tato varianta vás bude stát kolem 220Kč.
Naše tipy:

www.vánoční-dárky-online.cz – průvodce nakupováním dárků pro letošní Vánoce.

– Nemůžete-li doložit svůj příjem, zjistěte si více o půjčkách bez potvrzení o příjmu.

– Půjčky na občanský průkaz, na občanku nebo zkráceně půjčky na OP jsou snadno dostupné nebankovní půjčky.

– Rychlou variantou nebankovních půjček jsou Nebankovní půjčky ihned.

– Důležitým dokumentem pri půjčování peněz je pro obě stany smlouva o půjčce – tu je potřeba si v každém případě důkladně pročíst.

– Preferujete-li dostat půjčené peníze nikoliv na bankovní účet, ale v hotovosti, je tu pro Vás takzvaná půjčka na ruku.

Všechna práva vyhrazena © 2014 NebankovníPůjčky-ihned.cz
Prozovovatel těchto stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů. Web pouze informuje čtenáře a čerpá informace z jiných zdrojů.