Nebankovní půjčky - ihned.cz
|
Za jakých podmínek se vyplatí pojištění dětí?
Než si půjčíte, informujte se:
  • Jaké jsou typy půjček
  • Jak si půjčit bezpečně a spolehlivě
  • Na co si dát pozor

Za jakých podmínek se vyplatí pojištění dětí?

Publikováno 27. 3. 2019

Za jakých podmínek se vyplatí pojištění dětí?

Říkáte si, jestli je zapotřebí pojišťovat své děti? Základní pojištění se určitě vyplatí, ale měli byste si ujasnit, co od pojistky očekáváte. Pojištění některých pojistných událostí totiž vyjde dost draho. Zaměřit byste se měli především na skutečně život ohrožující rizika a nepojišťovat maličkosti. Jen tak má pojištění dětí smysl.

Pojištění bolestného: ano nebo ne?

Rodiče dětí nejčastěji pojišťují děti na tzv. bolestné. Vyplácí se tehdy, když se dítěti stane nějaký úraz, například když si zlomí ruku nebo nohu. V průměru pojišťovny vyplácejí na bolestném 4 000 Kč, což je dost nízká částka. Paradoxem je to, že pojištění odškodného u úrazu vás vyjde na stejnou částku jako pojištění pro případ invalidity. Kdyby se dítěti stal vážnější úraz s trvalými následky nebo vážně onemocnělo, byla by mu v případě bolestného vyplacena zanedbatelná částka, než kdybyste své dítě pojistili pro případ invalidity.

Co je to karenční lhůta?

Ve spojitosti s pojištěním se můžete setkat s tzv. karenční lhůtou. Touto lhůtou se pojišťovny chrání proti pojistným podvodům a začíná běžet od počátku pojistné smlouvy. Jestliže během karenční doby nastane pojistná událost, pojišťovna má právo nevyplatit vám pojistné plnění. A jak dlouhá je karenční doba? U pojištění invalidity to mohou být až dva roky a u pojištění závažných onemocnění šest měsíců. Z toho důvodu nemá smysl pojišťovat děti proti závažným onemocněním v době, kdy již onemocnění nastalo.

Nastavte si dostatečné limity pojistného plnění

Platí zde úměra, že čím vyšší jsou limity pojistného plnění, tím dražší je pojistka. Limity pojistného plnění si můžete nastavit až na několik milionů korun. Doporučujeme vám zlatou střední cestu a nastavit průměrné limity pojistného plnění. V případě pojištění trvalých následků úrazem postačí takové plnění, z něhož dokážete přetvořit bydlení na bezbariérové a dokážete z něho vyžít jeden rok až dva roky.

Jak cenu pojistky ovlivňuje sport a předchozí úrazy?

Pojišťovny jsou k dětem – sportovcům benevolentní a do ceny nepromítají sportovní aktivity dětí, které mohou vést k potenciálnímu úrazu. Pokud však vaše dítě vykonává sport na vrcholové úrovni, může vám pojišťovna naúčtovat vyšší pojistné. Pojišťovny se ptají i na předchozí úrazy s trvalými následky. Pokud byste chtěli dítě pojistit na další podobné zranění, počítejte s vyšší cenou nebo dokonce s výlukou, že při příštím zranění vám pojišťovna nevyplatí pojistné plnění.
Naše tipy:

www.vánoční-dárky-online.cz – průvodce nakupováním dárků pro letošní Vánoce.

– Nemůžete-li doložit svůj příjem, není žádným problémem požádat o půjčky bez potvrzení o příjmu.

– Půjčky na občanský průkaz, na občanku nebo zkráceně půjčky na OP jsou snadno dostupné nebankovní půjčky.

– Rychlou variantou nebankovních půjček jsou Nebankovní půjčky ihned.

– Důležitým dokumentem pri půjčování peněz je pro obě stany smlouva o půjčce – tu je potřeba si v každém případě důkladně pročíst.

– Preferujete-li dostat půjčené peníze nikoliv na bankovní účet, ale v hotovosti, je tu pro Vás takzvaná půjčka na ruku.

Všechna práva vyhrazena © 2014 NebankovníPůjčky-ihned.cz
Prozovovatel těchto stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů. Web pouze informuje čtenáře a čerpá informace z jiných zdrojů.