Nebankovní půjčky - ihned.cz
|
Rychlé a dostupné půjčky pro všechny
Než si půjčíte, informujte se:
  • Jaké jsou typy půjček
  • Jak si půjčit bezpečně a spolehlivě
  • Na co si dát pozor

Jak přimět dlužníka k zaplacení dluhu

Důležité: Informace pro článek byly zjišťovány v minulosti a byly aktuální v době publikování (viz datum). Některé tak mohou již být zastaralé.

Jak získat své peníze zpět?

Publikováno 11. 4. 2015

Půjčili jste někomu peníze? Nevíte, jak své peníze od dlužníka získat zpět? Někteří lidé své dluhy poctivě splácejí, ale najdou se i ti nezodpovědní, kteří na urgence nereagují.

Pak je tu skupina lidí, kteří by dluh rádi uhradili, ale momentálně nemají z čeho. Nevíte, jak se správně zachovat?

Prověřte zájemce o půjčku

Je potřeba si pečlivě vybírat, komu peníze půjčíme. Nemůžeme ale vědět dopředu, jak se dlužník zachová. Než uzavřete smlouvu, zjistěte si majetkové poměry žadatele, jeho příjmy a zda nemá na majetek uvalenou exekuci. Smlouvu nechte po podpisu úředně ověřit.

Pojistěte se před nesplácením

Půjčku je dobré zajistit ručením nebo zástavním právem. Ručitel funguje jako pojistka, a pokud dlužník své závazky nesplatí, musí to za něj učinit. Zastavený movitý nebo nemovitý majetek může zase věřitel v případě problémů se splácením prodat v dražbě a peníze použít na úhradu dluhu.

Dobré je před splátkami dlužníka upomenout

Ty dlužníky, kteří chtějí své závazky poctivě a co nejdříve uhradit, většinou příliš urgovat nemusíte. Vždy je potřeba domluvit se dopředu na přesných termínech splátek. Někdy je dobré dlužníka vždy pár dní před splátkou pro jistotu upomenout.

Pozitivní i negativní motivace

Určitý typ lidí se ze svých závazků snaží neustále vymlouvat. Uslyšíte od nich, že nemají dostatek peněz a že vše určitě uhradí další měsíc. Přemluvit se nenechte a na zaplacení závazků včas trvejte. Dlužníky můžete motivovat pozitivně, například pomocí odměny za včasné zaplacení, nebo naopak negativně, hrozbou sankcí.

Vymáhejte své pohledávky

Najdou se i takoví dlužníci, kteří úmyslně ignorují výzvy k úhradě. Nereagují na písemné upomínky ani nezvedají telefony. Nenechte se odradit. Obrátit se můžete na společnosti, které přímo vymáháním pohledávek zabývají. Další variantou je řešení soudní cestou. Před tím je nutné písemně dlužníkovi oznámit, do kdy může svůj dluh zaplatit, a co mu hrozí, pokud tak neučiní.
Naše tipy:

www.vánoční-dárky-online.cz – průvodce nakupováním dárků pro letošní Vánoce.

– Nemůžete-li doložit svůj příjem, zjistěte si více o půjčkách bez potvrzení o příjmu.

– Půjčky na občanský průkaz, na občanku nebo zkráceně půjčky na OP jsou snadno dostupné nebankovní půjčky.

– Rychlou variantou nebankovních půjček jsou Nebankovní půjčky ihned.

– Důležitým dokumentem pri půjčování peněz je pro obě stany smlouva o půjčce – tu je potřeba si v každém případě důkladně pročíst.

– Preferujete-li dostat půjčené peníze nikoliv na bankovní účet, ale v hotovosti, je tu pro Vás takzvaná půjčka na ruku.

Všechna práva vyhrazena © 2014 NebankovníPůjčky-ihned.cz
Prozovovatel těchto stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů. Web pouze informuje čtenáře a čerpá informace z jiných zdrojů.